Forum Fanów Małgorzaty Ostrowskiej

Wiara to skrzydła, nadzieja to wiatr...

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2008-11-09 19:11:35

boniek48

Wiara to skrzydła

5479277
Skąd: Gdynia
Zarejestrowany: 2008-07-20
Posty: 753
WWW

Anna Jantar - wspomnienia

Pomyślałem sobie, że możnaby porozmawiac na temat jednej z najpopularniejszych wokalistek lat 70 tych - o Annie Jantar. Anna Jantar była tak radosna, że rozpalała "słońce w całym mieście", albo melancholijna, gdy śpiewała "Jak w taki dzień deszczowy otulisz słońcem mnie".
Była prawdziwa. I dlatego stała się legendą. Legendą, nie ikoną. Ikony są drewniane. Miała nie lecieć tym samolotem. Pierwotnie zarezerwowała bilet na 22 marca. Ale zbliżały się czwarte urodziny córki Natalii, spieszyła się. W mroźny wieczór 13 marca 1980 roku dzwoniła jeszcze z Nowego Jorku do domu. Prosiła, by na lotnisko wyjechała po nią także córeczka. W słoneczne przedpołudnie samolot PLL LOT "Kopernik" IŁ-62 rozbija się na warszawskim Okęciu 15 sekund przed lądowaniem. Następnego dnia na opublikowanej przez prasę liście ofiar katastrofy znajduje się nazwisko Anny Kukulskiej-Jantar. 25 marca 1980 roku na cmentarzu Wawrzyszewskim w Warszawie żegnało Annę Jantar 40 tysięcy osób. Niektórzy fani rozpuszczali plotki, że nie zginęła w rozbitym samolocie, bo wcale do niego nie wsiadła, lecz została porwana przez arabskiego szejka. Ale wróci. Niektórzy mówili, że Anna igrała z losem, kiedy śpiewała "Nic nie może wiecznie trac"

Piosenki Anny, które cenie to: Tak dobrze mi w białym, Staruszek świat, Wielka dama tańczy sama, Nic nie może wiecznie trwac, My baby waits for rainy days, Witaj mi... (i długo by tak wymieniac)


nfc.lawa@onet.eu

Offline

 

#2 2008-11-11 15:38:45

krzysiek13

Administrator

Zarejestrowany: 2008-07-19
Posty: 383

Re: Anna Jantar - wspomnienia

lubię Anne Jantar, jest prawdziwa legenda, historia o Niej nigdy nie umrze, niektóre Jej piosenki są naprawde ponadczasowe!!

bardzo lubie Radość najpiekniejszych lat, moje jedyne marzenie czy Nic nie może wiecznie trwać

i jak jestem u Dziadków na cm. wawrzyszewskim staram sie zapalic lampke pani Annie...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plbiuro ksiegowe UK Fitness Toruń www